Március 21. a bábművészet világnapja is. Ez alkalomból idén Kovács Géza, a szombathelyi Mesebolt Bábszínház igazgatója írt üzenetet, amelyben Kovács Ildikó gondolatait tolmáncsolta.
2018. októberében rendezték meg Kecskeméten a Magyarországi Bábszínházak 14. Találkozóját. A találkozó kapcsán a szakma néhány tagjához körkérdést intéztünk. Az alábbiakban Tengely Gábor válaszait közöljük.
Gimesi Dóra A csomótündér című meséjéből a kecskeméti bábszínházi változat után 2017 szeptemberében újabb feldolgozás készült. Ezúttal Tengely Gábor rendezésében mutatta be a Budapest Bábszínház a színpadi változatot. (Az előadás szerepelt Kecskeméten a Magyarországi Bábszínházak Találkozóján 2018 októberében.)
2018. októberében rendezték meg Kecskeméten a Magyarországi Bábszínházak 14. Találkozóját. A találkozó kapcsán a szakma néhány tagjához körkérdést intéztünk. Az alábbiakban Kuthy Ágnes válaszait közöljük.
2013-ban jelent meg Gimesi Dóra mesekönyve, a Csomótündér. A címadó történetből még abban az évben Kuthy Ágnes rendezett nagyszerű előadást a kecskeméti Ciróka Bábszínházban. Az előadás 2013-ban megkapta a legrangosabb magyar gyerekszínházi elismerést, az Üveghegy-díjat.
Gimesi Dóra (1983) a Színház- és Filmművészeti Egyetem dramaturg szakán szerzett diplomát 2008-ban. Érdeklődése az egyetemi évek alatt fordult a bábszínházak felé. Több nagy sikerű bábszínházi adaptáció és bábdarab szerzője. 2013-ban jelent meg a Csomótündér című mesekönyve. A címadó mese (egyik) bábszínházi változata szerepelt a kecskeméti bábfesztiválon.
Jókai Mór elbeszélése nyomán készült a Kolibri Színház új előadása. A kínai történetből Horváth Péter készített színpadi változatot (és ő írta dalszövegeket is), a távol-keleti hangzásokat felidéző zenét pedig Novák János szerezte, aki rendezte is az előadást.
2018. októberében rendezték meg Kecskeméten a Magyarországi Bábszínházak 14. Találkozóját. A találkozó kapcsán a szakma néhány tagjához körkérdést intéztünk. Egyikük Kovács Géza bábrendező, a Mesebolt Bábszínház igazgatója volt.
Andersen meséi gyakran kerülnek báb- és gyerekszínpadra. Közülük a Hókirálynő, A kis hableány, a Pöttöm Panna a legnépszerűbb, de A császár új ruhája is több feldolgozást ért már meg. (Emlékezetes előadás volt a Stúdió „K" 1998-as előadása Fodor Tamás rendezésében.) Most a szombathelyi Mesebolt Bábszínház számára Parti Nagy Lajos készített új adaptációt, amelyet Somogyi Tamás állított színpadra.
Egy izgalmas képekkel teli mesekönyvből írt kalandos történetet Veres András, amelyet – Kovács Géza rendezésében – nagyszerű előadásban mutatott be a Ziránó Színház (a Mesebolt Bábszínházzal koprodukcióban).
2018. októberében rendezték meg Kecskeméten a Magyarországi Bábszínházak 14. Találkozóját. A találkozó kapcsán a szakma néhány tagjához körkérdést intéztünk. Az alábbiakban a Ziránó Bábszínház két tagjának válaszait közöljük.
Ma van a Bábszínházi világnap. Ennek magyar üzenetét 2018-ban Fodor Tamás színész, rendező írta.